Deodorantınızın 24 saat dayanmasını bu şekilde sağlarsınız: Bütün gün taze kokuyor!

BBC ‘ ye göre , bu deodorantların daha uzun süre dayanmasının nedeni, bunların daha uzun süre dayanmasına yardımcı olan bazı bileşenler içermeleridir. Bu özel bileşenler deodorantınızın 24 hatta 48 saat dayanmasını sağlar. Ancak gerçekten işe yarayıp yaramadığı henüz belirlenmedi. Muhtemelen birçok durumda deodorantınızın o kadar uzun süre dayanmadığını ilk elden deneyimlemişsinizdir. Neyse ki bu durumun daha uzun süre dayanmasını sağlamak için deneyebileceğiniz özel bir numara var. Ve bunu yapmak gerçekten çok kolay…

Rutini değiştir

Yapmanız gereken basit değişiklik, deodorantınızı sabah yerine gece uygulamaktır. Bu biraz tuhaf gelebilir; Yatağa gittiğinizde o kadar taze kokmanıza gerçekten gerek yok. Ancak sabah uygularsanız ter bezleriniz çok aktif olur. Ter bezleriniz aktifse deodorantınızdaki terlemeyi önleyici maddeyi tam olarak ememezler. Bu, gün boyunca daha az etkili olmasını sağlar. Uyuduğunuzda daha az terlersiniz. Bu aynı zamanda terlemeyi önleyici maddenin emilmesine de yardımcı olur. Tüm bunlar deodorantınızın daha etkili olmasını ve tam 24 saat, hatta 48 saat dayanmasını sağlar!

Kontrol etmeniz gereken tek şey deodorantınızın terlemeyi önleyici madde içerip içermediğidir. Çünkü bu numara yalnızca deodorantınız terlemeyi önleyici maddeler içeriyorsa işe yarar. Ancak bu numara kesinlikle denemeye değer görünüyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x