Turuncu listeden bir teröriste daha çizik

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit harekatı bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin anlık istihbarata dayalı gerçekleştirdiği nokta hava harekatında terör örgütü PKK’nın iki kritik ismi öldürüldü.

TERÖRİST GRUP BELİRLENDİ, NOKTA HAREKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Metina Vadisi içindeki Zendura bölgesinde konumlanan terörist grubunun, güvenlik güçlerine yönelik saldırı ve sızma hazırlığı yaptığı yolundaki tespit üzerine harekete geçildi.

İnsansız Keşif Uçaklarının yerini tespit ettiği iki PKK’lı teröristin bulunduğu bölgeye F-16’lar tarafından nokta hava harekatı gerçekleştirildi.

SİLAHLARIYLA BİRLİKTE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER

Operasyonda Hüseyin Piran kod adlı Cahit Aktay ile Ruken Zilan kod adlı Zeynep Sevim, silah ve mühimmatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Terörist Cahit Aktay’ın İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar listesinin 1 milyon lira para ödüllü kategorisinde yer aldığı belirlendi.

15 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda sorumlu düzeyde terörist eylemlerde bulunan Aktay hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı terör suçlarını soruşturma bürosunca da “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından tutuklamaya yönelik daimi arama ve yakalama kararı bulunuyordu. Terör örgütünün sözde Özel güç yapılanmasında suikast ve el yapımı uzaktan kumandalı patlayıcı eğiticisi olan terörist Aktay’ın Türkiye-Irak sınır hattındaki Hakkari ve Zap Vadisi içinde kalan Ertuş bölgesinde de Mehmetçiğe karşı çok sayıda bombalı, roketli ve silahlı saldırıların bizzat planlamasını yaptığı ve talimatını verdiği öğrenildi.

Teröristin Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi kırsalındaki Kato Dağı ile Faraşin yaylasında da 3’ü korucu 6’sı asker 9 güvenlik görevlisinin şehit edildiği saldırının faillerinden olduğu bildirildi.

Terörist Zeynep Sevim’in ise 10 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda faaliyet gösterdiği Irak’ın kuzeyindeki 13 kamu görevlisinin bir mağarada kurşuna dizilerek katledildiği Gara Dağında uzun yıllar terörist eylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Terör örgütünün sözde silahlı kadın yapılanması YJA-Star’ın başındaki isimlerden biri olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x