Teleferik Faciasında Flaş Gelime! Aile Şikayetinden Vazgeçti

Teleferik faciasında hayatını kaybeden 54 yaşındaki Memiş Enes Gümüş’ün ailesi, tutukluğu devam eden CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz hakkındaki şikayetlerini geri çekti.

ŞİKAYET GERİ ÇEKİLDİ

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki teleferik kazası sonrasında yaşanan gelişmelere göre, Net Gazete’de yer alan habere göre, Gümüş ailesi, Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesine dilekçe ile başvurarak şikayetlerini geri çekti.

27 YILA KADAR HAPİS İSTENMİŞTİ

Kaza ile ilgili hazırlanan iddianamede, aralarında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de bulunduğu 5’i tutuklu 12 kişinin, “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” ve “trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” suçlarından 27’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istenmişti.

NE OLMUŞTU?

12 Nisan’da Antalya Konyaaltı’nda Tünektepe Teleferik Tesisi’nde meydana gelen kazada parçalanan kabinden düşen avukat Memiş Gümüş yaşamını yitirmiş, 7 kişi yaralanmış, 174 kişi mahsur kalmıştı. Mahsur kalan yurttaşlar kurtarılmış, ancak kazaya ilişkin soruşturma başlatılmıştı. Mesut Kocagöz ve diğer isimler “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x